Ne Kadar Dijitalsin?

Ne Kadar Dijitalsin?

Haberler

Dijital KOBİ’m Kayıtlı Kullanıcı Sayısı 500’ü Geçti

Dijital KOBİ’m Kayıtlı Kullanıcı Sayısı 500’ü Geçti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Paris Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 2019-2021 yılları arasında uygulanan KOBİ'lerin Dijitalleştirilmesi için Eşleşme Projesi kapsamında hayata geçirilen Dijital KOBİ'm platformunun kayıtlı kullanıcı sayısı Aralık 2021 itibariyle 500'ü geçti. Projede 630 binden fazla İTO üyesinin dijital dönüşüm süreçlerinin desteklenmesi ve hızlandırılması hedeflendi.

Projenin yürütüldüğü web platformunda, üyelerin dijital becerilerini test etmesine, beceri seviyelerine göre 9 farklı alanda yol haritasına erişmelerine ve eksik oldukları alanları tamamlamalarına yönelik hizmetler sunuluyor.

Dijital KOBİ'm aracılığıyla üyelik ve danışmanlık alma gibi işlemlerini kolaylıkla yürütebilecek KOBİ’ler aynı zamanda bu platform üzerinden proje kapsamındaki nitelikli eğitim ve etkinliklere ulaşabiliyor.

Platformun kayıtlı kullanıcıları üzerinde yapılan analizde KOBİ'lerin dijital dönüşüm özelinde sektörel dağılımı aşağıdaki gibidir.

 

 

 

Platforma kayıtlı KOBİ'lerin dijital dönüşüm özelinde ilgi alanları ise yoğunluklarına göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. 

 

 

 

Platforma kayıtlı KOBİ'lerin dijitalleşme özelinde eksik olduğu alanlar aşağıdaki gibi sıralanmıştır.